Xəbər Lenti

Sorğu

İnfografika

Arxiv

14 İyul

2017
09:30
817
Bu gün `Qəbələ`, `İnter` və `Zirə`nin Avropa Liqasında növbəti mümkün rəqibləri bəlli olacaq

Bu gün Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək. “Report”un məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq tədbirdə Azərbaycan təmsilçiləri - “Qəbələ”, “İnter” və “Zirə”nin də mümkünü rəqibələri bəlli olacaq.

Püşkatmaya II təsnifat mərhələsinin 33 cütü və mübarizəyə yeni qoşulacaq 25 klub qatılacaq. Komandalar UEFA reytinqinə əsasən səpələnmişlərə və səpələnməmişlərə bölünüblər.

“Qəbələ” – “Yagelloniya” və “İnter” – “Fola Eş” cütləri səpələnməmişlər sırasındadırlar. Bu isə Azərbaycan klublarının mərhələ keçəcəkləri təqdirdə daha güclü rəqiblərlə üzləşəcəkləri anlamına gəlir. Əvəzində, “Zirə” rəqibi “Astra”nın yüksək əmsalına görə səpələnmişlərdəndir.

“Qəbələ” və “İnter”in mümkün rəqibləri sırasında “Zenit”, “Fənərbağça”, “Milan”, “Marsel”, “Everton” kimi kollektivlər var.

Avropa Liqası

III təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər

“Zenit” (Rusiya)

“Atletik” (İspaniya)

“Ostersun” (İsveç) - “Qalatasaray” (Türkiyə) cütünün qalibi

“Fənərbağça” (Türkiyə)

“Sparta” (Çexiya)

“Milan” (İtaliya)

PSV (Hollandiya)

“Braqa” (Portuqaliya)

“Gent” (Belçika)

PAOK (Yunanıstan)

“Krasnodar” (Rusiya)

“Bordo” (Fransa)

“Everton” (İngiltərə)

“Marsel” (Fransa)

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi

“Frayburq” (Almaniya)

“Astra” (Rumıniya) - “Zirə” (Azərbaycan) cütünün qalibi

“Austriya” (Avstriya)

“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Midtyulland” (Danimarka) cütünün qalibi

“Panatinaikos” (Yunanıstan)

“Maritimo” (Portuqaliya)

“Syon” (İsveçrə)

“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) cütünün qalibi

“Rabotniçki” (Makedoniya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi

“Hoqesund” (Norveç) - “Lex” (Polşa) cütünün qalibi

“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) cütünün qalibi

“Şkendiya” (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi

“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç) cütünün qalibi

“Aleksandriya” (Ukrayna)

“Osiyek” (Xorvatiya) - “Lütsern” (İsveçrə) cütünün qalibi

“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) cütünün qalibi

“Kalyu” (Estoniya) - “Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi

“Olimpik” (Ukrayna)

“Ostende” (Belçika)

“Proqres” (Lüksemburq) - AEL (Kipr) cütünün qalibi

“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) cütünün qalibi

“Slovan” (Slovakiya) - “Lyunqbyu” (Danimarka) cütünün qalibi

“İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) cütünün qalibi

“Trençin” (Slovakiya) - “Bney Yehuda” (İsrail) cütünün qalibi

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Skenderbeu” (Albaniya) cütünün qalibi

“Aberdin” (Şotlandiya) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi

“Valletta” (Malta) - “Utrext” (Hollandiya) cütünün qalibi

“Altax” (Avstriya) - “Dinamo” (Brest, Belarus) cütünün qalibi

“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) cütünün qalibi

“Dinamo” (Buxarest, Rumıniya)

“Kork Siti” (İrlandiya) - AEK (Kipr) cütünün qalibi

“İnter” (Azərbaycan) - “Fola Eş” (Lüksemburq) cütünün qalibi

“Beytar” (İsrail) - “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi

“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Odd” (Norveç) cütünün qalibi

“Panionios” (Yunanıstan) - “Qoritsa” (Sloveniya) cütünün qalibi

“Norçepinq” (İsveç) - “Trakay” (Litva) cütünün qalibi

“Universtatya” (Krayova, Rumıniya)

“Valyur” (İslandiya) - “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi

“Arka” (Polşa)

“Rujomberok” (Slovakiya) - “Brann” (Norveç) cütünün qalibi

“Liepaya” (Latviya) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi

Məqalədə : Avropa Liqası 
Mövzu üzrə xəbərlər
Bölmənin digər xəbərləri


® 2009 FAKTXEBER.COM - Azərbaycan Onlayn Xəbər Portalı

Dərc olunan materialların mətninə görə, redaksiya heç bir məsuliyət daşımır.
Saytdakı materiallardan istifadə edərkən istinad zəruridir.


ƏLAQƏLƏR

  (+994 70) 870-47-49      (+994 55) 786-96-84

  [email protected]


Valyuta.com


Рейтинг@Mail.ru